Szijjártó Zelenszkij Orbán-bírálatáról: Mivel az országa háborúban áll, a stílust és a személyeskedést most tegyük félre
A magyar külügyminiszter reagált arra, hogy az ukrán elnök kritizálta a magyar álláspontot az Európai Tanács csúcstalálkozóján.
A magyar külügyminiszter reagált arra, hogy az ukrán elnök kritizálta a magyar álláspontot az Európai Tanács csúcstalálkozóján.
Az orosz–ukrán háború nem csak a hadszíntéren zajlik. Van egy retorikai front is, ahol nem a fegyvereké, hanem a nyilatkozatoké, a kimondott vagy éppen ki nem mondott szavaké a főszerep – ezért is bírálhatta keményen Volodimir Zelenszkij a „békeretorikus” Orbánt a brüsszeli csúcson. A retorikának hosszabb távon lesz nagyobb jelentősége, főleg, ha egyes európai politikusok nem vállalják fel nyíltan, hogy a háború költségeit mindenki meg fogja fizetni – kivétel nélkül. Vélemény.
A DK elnöke szerint a miniszterelnök ezt a választást hagyja a hazának és a magyar embereknek.
Orbán szerint, ha mi is szankcionálnánk az oroszokat, azzal a magyar gazdaság egy pillanat alatt megállna.
A főpolgármester szerint Orbánt egész Európa előtt szégyen érte, de ez a szégyen csakis Orbáné, nem Magyarországé.
Mindannyiunk érdeke, hogy a háború mielőbb véget érjen. Ehhez pedig az is kell, hogy Orbán ne finanszírozza tovább Putyin háborúját – mondta az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje.
Nem lesz ott a világbajnokságon az Európa-bajnok olasz válogatott, az ukránok szerint már 400 ezer embert deportáltak Oroszországba.
Orbán szerint ezek a kérések ellentétesek Magyarország érdekeivel.
Havasi Bertalan szerint Orbán kezdeményezésére nyílt meg az ukrán háború miatt az uniós alap, de ez nem így van.
Zsigmond Barna Pál Facebookon is megosztott álláspontját több erdélyi politikus is lájkolta.
Az állásfoglalás szerint Magyarországon Orbán Viktor a mezőgazdasági támogatások révén központosította, és a belső köre számára újraosztotta a vagyont.
Most látszik igazán, hogy a nagy választási osztogatás közben a kormány nem hagyott magának mozgásteret. Akkora sebeket üt a gazdaságon az infláció és a háború, hogy eddigi álláspontját sutba dobva kénytelen volt pénzt kérni az Uniótól. Az ellenzék nem változtat gazdasági programján.
Az elfogadott közös NATO cél az, hogy a háború semmiképpen se lépje át Ukrajna határát.
Sajnálkozott, hogy a NATO-csúcson nem vették fel őket a tagok közé. Mindez még 2008-ban történt.
Az Európai Bizottság eddig az eredeti magyar kérést sem hagyta jóvá, ami csak a támogatás vissza nem térítendő részére formált volna igényt, most azonban teljes összeg lehívását a folyamat újrakezdésének tekinthetik.
A posztban szó esik fájdalmas fekvőtámaszokról, fájdalmas kampányról és a Terminátorról. A március 15-i beszédet hasznosítják újra posztokban.
Minden felkavarodott a kelet-közép-európai külpolitikai térben. A lengyel, a szlovén és a cseh vezetők nemrég – ellentétben a magyar miniszterelnökkel – Kijevbe utaztak, találkozni Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, míg a szerb államfő és a boszniai szerbek első embere Oroszország szövetségesei.
A kormányzaton belül nem aggódnak Orbán távolodása miatt a legszorosabb – a V4-ekhez tartozó – szövetségeseitől, és abban bíznak, hogy a béke majd visszarendezi a főnökük által 12 éve építgetett nemzetközi kapcsolatokat.
Hiába küldött a magyar miniszterelnök pénzt kérő levelet az Európai Bizottság elnökéhez, az ehhez szükséges konkrét tervet még várják Brüsszelben. Annak hiányában érdemben nem foglalkoznak a magyar igényekkel, amelyekre egyébként az EU más, bár jóval szerényebb forrásokat biztosít.
A magyarországi médiaviszonyok bemutatásának szentelt cikket a tekintélyes brit lap, ebből a külföldi olvasók megtudhatják, miért lejt a pálya a Fidesznek a választások előtt a tömegtájékoztatásban is.